Darmowa dostawa Już od 990 zł
Szybka wysyłka kurierska FedEx
Koszyk 0 PLN
Infolinia +48 512121888

Diamenty w przemyśle

28.05.18

Diament jest jednym z najtwardszych materiałów używanych do cięcia, wiercenia, szlifowania oraz polerowania materiałów budowlanych.

Segmenty diamentowe mocowane na metalowym korpusie tarczy składają się z różnego rodzaju proszków metali - ( kobaltu, miedzi, brązu oraz wolframu z dodatkiem karbidu ) wymieszanych z syntetycznymi diamentami które powstają w procesie syntezy z grafitu. Wyróżniamy różne jakości diamentów syntetycznych w zależności od ich wielkości, regularnego kształtu oraz ilości zanieczyszczeń. Dzięki w/w mieszance wytwarzane jest spoiwo które zespala ziarenka diamentu w segmencie. W zależności od zastosowania ( tzn: ciętego, obrabianego materiału ) segmentu diamentowego tworzy się różne mieszanki z proszków metali oraz diamentów syntetycznych.

Jako przykład można przytoczyć skład popularnych mieszanek - po dodaniu brązu otrzymujemy miękkie spoiwo a po dodaniu wolframu karbidowego otrzymujemy twarde spoiwo. Spoiwo miękkie można używać do obróbki materiałów twardych tj: granit, gres lub beton a spoiwo twarde używamy do obróbki materiałów abrasywnych - miękkich tj; cegła, silikat, piaskowiec, asfalt.

 

 

Poniżej zdjęcia diamentów oraz ich dodatków :

GRUBE DIAMENTY SYNTETYCZNE:

ŚREDNIEJ WIELKOŚCI DIAMENTY SYNTETYCZNE :

DROBNE DIAMENTY SYNTETYCZNE:

PROSZEK METALU BRĄZ:

PROSZEK METAU WOLFRAM KARBIDOWY:

Sklep internetowy na SellingoWykonanie projektu graficznego webmedium.pl