Darmowa dostawa Już od 990 zł
Szybka wysyłka kurierska FedEx
Koszyk 0 PLN
Infolinia +48 512121888

OSTRZENIE TARCZY ŻBIK

20.04.18

W tnącym segmencie diamentowym tarcz typu Żbik zastosowano surowce najwyższej jakości w postaci wyselekcjonowanych bardzo drobniutkich, ostrych diamentów wymieszanych z proszkami metali miedzi pozwalających na precyzyjne cięcie bardzo twardych materiałów takich jak gres z zachowaniem gładkiej krawędzi cięcia, bez wykruszeń i wyszczerbień.


Drobne ziarenka diamentowe i cięcie ekstremalnie twardego gresu w konsekwencji powoduje, iż tarcza tnie wolno ale za to dokładnie i precyzyjnie.
Jeśli chcemy wykorzystać wszystkie walory techniczne to podczas cięcia tarczami typu Żbik należy bezwzględnie unikać jakiegokolwiek przyspieszania i dociskania ich do materiału obrabianego. Należy również pamiętać o bezwzględnej pracy na mokro, dostosowaniu prędkości obwodowej cięcia - czyli dla gresu będzie to 25 m/s dla średnicy tarcz - obroty wałka ( fi 180 mm - 2650/min, fi 200 - 2400/min, fi 230 - 2100/min, fi 250 mm - 1900/min ), odpowiedniej technice cięcia - czyli tniemy ruchem jednostajnym wykluczając wszelkiego rodzaju naciski i przyspieszenia.

W przypadku gdy powyższe czynniki nie zostaną spełnione następuje stępienie tarczy oraz efekt błądzenia tarczy w materiale czyli zbaczanie tarczy z trajektorii cięcia, zakleszczanie się w materiale itp są skutki złej eksploatacji.

W powyższym przypadku najlepiej zastosować ostrzałkę która posiada dwie warstwy materiału trącego zróżnicowanego pod względem wielkości ziaren w niej zawartych.

Najczęściej wystarczy kilkukrotne nacinanie tarczą Żbik ostrzałki w taki sposób aby cały wieniec diamentowy mógł popracować w dwóch warstwach materiału trącego jednocześnie, czego efektem będzie wydobycie kolejnej warstwy diamentów oraz wyprowadzenie czoła tarczy z pozycji zaokrąglonej do pozycji prostokątnej. Nacięcia tarczą Żbik wykonujemy w warunkach na mokro, czyli w takich samych w jaki odbywa się cięcie gresu.

Zapraszamy na nasz kanał youtube

 

Zapraszamy do naszego sklepu gdzie znajdziecie Państwo w tarczę Żbik wraz z ostrzałką w promocyjnej cenie 

Sklep internetowy na SellingoWykonanie projektu graficznego webmedium.pl